6 villa's Zilverkwartier

Projectnummer:

P1719

Project:

6 villa’s Zilverkwartier

Opdrachtgever:

Weboma Projecten BV

Locatie:

Wateringen

Status:

Gerealiseerd

Oppervlakte:

280 m² per villa

Interieurontwerp:

Informatieve renders

De Schoorsteen 

In het Zilverkwartier zijn zes nieuwbouw villa’s Wateringen gerealiseerd, elk met een eigen karakter maar verbonden door één herkenbaar gebaar: de schoorsteen als beeldbepalend element. Traditioneel van vorm, in afwisselende kleurenstelling en voor de kopers naar eigen wens in te vullen.

De opdracht

Voor Weboma Projecten BV was de opgave het verder invullen van een locatie in een bestaande woonwijk in Wateringen: zes vrijstaande villa’s op kavels aan het water, die aansluiten op de traditionele bebouwing eromheen. De uitdaging lag in de balans tussen herkenbaarheid en individualiteit — zes woningen die als familie ogen, maar geen van alle identiek zijn. In de aangrenzende woonwijk waren schoorstenen een architectonische herkenbaar element. Dit was voor het ontwerp een interessant elementen dat visueel voor samenhang en verbinding zorgt bij dit inbreidingsproject.

Het ontwerp

De schoorsteen hebben we tot drager van het plan gemaakt: een fors, beeldbepalend volume dat bij elke villa terugkeert en de zes woningen visueel samenbindt. Rode en witte baksteen wisselen elkaar af, onder de mansardekap met dakpannen en dakkapellen, voor een traditioneel silhouet met een moderne precisie in de detaillering. Met glazen erkers  brengen we weel daglicht naar binnen en ontstaat er speelsheid in de plattegrond. Binnen zijn de plattegronden open en ruim opgezet, met een naadloze overgang tussen woonkeuken, eetkamer en zithoek.

Eigen keuzes

Binnen het gedeelde architectonische kader was er ruimte voor de wensen van iedere koper: van indeling tot afwerking kon elke woning naar eigen smaak worden ingevuld. Dat maakt maatwerk mogelijk zonder dat de samenhang van het ensemble verloren gaat — zo blijven de zes villa’s in Wateringen herkenbaar als familie, terwijl iedere woning toch een eigen thuis is geworden.

Meer
informatie?

Wij denken met u mee en adviseren u graag over de mogelijkheden.